پمپ شناور

پمپ شناور

پمپ شناور

پمپ‌ شناور چند طبقه با محرک الکتریکی، دارای یک پمپ گریز از مرکز عمودی است که برای پمپاژ آب یا برخی دیگر از مایعات در چاه‌ها با عمق زیاد کاربرد دارد.

پمپ شناور ( Submersible pump)

پمپ‌های شناور چند طبقه با محرک الکتریکی، دارای یک پمپ گریز از مرکز عمودی می‌باشند و برای پمپاژ نمودن آب یا برخی دیگر از مایعات از چاه‌هایی که عمق زیادی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع پمپ شناور:

پمپ شفت غلافی

در پمپ شفت غلافی، سیال پس از پمپ شدن به وسیله پروانه به سمت خروجی منتقل می‌شود. هدایت به سمت خروجی، به وسیله‌ی لوله‌هایی که در کنار محور قرار گرفته‌اند، انجام می‌شود.
اگر سیال از روانکاوی مناسبی برخوردار باشد، می‌تواند با شفت تماس برقرار نماید. اما در صورتی که سیال، از روانکاوی مناسبی بهره‌مند نباشد، لزوم ایجاد محفظه اهمیت می‌یابد تا مانع از تماس سیال با شفت شود. در این موقعیت، ضرورت دارد که فضای محفظه و شفت به وسیله‌ی یک روانکاو مناسب پر گردد.

پمپ توربینی

پروانه‌های جریان مختلط (mixed flow) در پمپ‌های توربینی مورد استفاده قرار می‌گیرند و ورود سیال به پروانه موازی محور (shaft) می‌باشد. همچنین خروج سیال از پروانه (impeller) به صورت زاویه دار نسبت به محور است.

پمپ جریان محوری

ورود سیال به پمپ‌های جریان محوری (axial flow) یا پمپ‌های ملخی موازی محور (shaft) می‌باشد. خروج آنها از پروانه (impeller) نیز به صورت موازی نسبت به محور است. نیروی پرتاب پره‌های پروانه (impeller vanes) در این نوع پمپ، بیشترین وظیفه را برای تامین فشار مایع بر عهده دارد. پمپ‌های جریان محوری، برای تولید دبی‌های زیاد با ارتفاع کم به کار گرفته می‌شوند.

الکتروپمپ شناور

الکتروموتور با پمپ کوپل شده در الکتروپمپ شناور درون چاه قرار داده می‌شوند. برای پر نمودن الکتروموتور، از آب استفاده می‌شود. آب مورد استفاده در الکتروموتور، علاوه بر اینکه برای روانکاوی یاتاقانها مورد استفاده قرار می‌گیرد، درخنک نمودن حرارت در سیم پیچی داخل الکتروموتور نیز موثر می‌باشد.
شرکت‌های زیادی از جمله: پمپ ایران، نوید پمپ اسپاران، ایران ابارا و دیزل ساز در انجام تعمیرات این گونه پمپ‌ها دارای توانایی هستند و در این زمینه مشغول به فعالیت می‌باشند.

با ما همراه باشید 

جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید.همچنین میتوانید به اینستاگرام ما سری بزنید تا از آخرین محصولات و اخبار ما با خبر شوید .


اگر میخواهید بیشتر در مورد پمپ کف کش بدونید حتما مقالات زیر رو مطالعه کنید

ارتباط با ما

شماره تلفن : 05191012916 ايميل : asrarpumpco@gmail.com آدرس : سبزوار-کيلومتر2 جاده اسفراين