خرید ونگهداری پمپ ها

خرید ونگهداری پمپ ها

خرید ونگهداری پمپ ها

سوالاتی که ممکن است هنگام خرید ونگهداری پمپ ها در ذهن شما به وجود آید راما در گروه پمپ اسراربه صورت مختصر و ساده برایتان بیان می کنیم.

سوالاتی که ممکن است هنگام خرید ونگهداری پمپ ها در ذهن شما به وجود آید راما به صورت مختصر و ساده برایتان بیان میکنیم تا شما در تصمیم گیری برای خرید و نحوه ی نگهداری از پمپ به شما کمک کرده باشیم.

ــ پیشنهاد می‌شود پمپ‌هایی را خریداری کنید که برند معروفی دارند و چندین سال از فروش آن‌ها در بازار میگذرد.

ــ ممکن است پمپ خریداری شده پس از مدتی، دچار شکستگی یا نقص شود به همین دلیل، توصیه می‌شود پمپی خریداری نمایید که از طرف فروشنده، ساپورت قطعات یدکی شده باشد.


خطرات حفره زایی

ــ حفره‌زایی، علاوه بر اینکه خطرناک است؛ می‌تواند خسارت هایی نیز به همراه داشته باشد. هر مایعی، در هر درجه حرارتی که باشد زمانی که به آن فشار معینی وارد شود، بخار می‌شود.
هنگامی که مایع در داخل چرخ پمپ جریان دارد، اگر فشار مایع در نقطه ای از فشار تبخیر مایع در درجه حرارت مربوطه کمتر شود، باعث به وجود آمدن حباب های بخار یا گازی در فاز مایع می شود که می‌توانند به همراه مایع با فشار بالاتر به نقطه ای دیگر جابجا شوند. در صورتی که در محل جدید، فشار مایع به اندازه ی کافی وجود داشته باشد، باعث تقطیر حباب های بخار، در این محل می‌شود و باعث منحرف شدن ذراتی از مسیر اصلی خواهد شد. این ذرات با سرعت زیادی که دارند به پره ها برخورد می‌کنند و باعث آسیب رساندن به پره ها می‌شوند. به این پدیده ی آسیب زننده، که به توضیح آن پرداختیم، کاویتاسیون گفته می‌شود.
کاویتاسیون در لغت، از کلمه Cavity به معنای حفره، گرفته شده است. هنگامی که کلمه ی کاویتاسیون را به کار می‌بریم، منظورمان ایجاد حفره و یا حفره زایی می‌باشد. بهتر است بدانید کاویتاسیون در ابتدا صدای منقطع دارد و اگر کاهش فشار در دهانه ورودی پمپ، ادامه پیدا کند باعث زیاد شدن این صدا می‌شود و صدایی بسیار شبیه به برخورد گلوله به یک سطح فلزی ایجاد می‌کند. هنگامی که این صدا به وجود می‌آید باعث به ارتعاش درآمدن پمپ می‌شود و به تدریج صدا شدیدتر می‌شود و در نهایت با کاهش راندمان پمپ، مواجه خواهیم شد.

ــ پیشرفت تکنولوژی، باعث افزایش راندمان پمپ ها شده است و در پمپ هایی که پره جریان مخلوط (سرعت مخصوص بین 2000 تا 4000) دارند این راندمان، بیش از 90 درصد، افزایش یافته است.
در کشورهای مختلف، مطالعاتی بر روی سیستم های پمپاژ، صورت گرفته و توانستند به این نتیجه برسند که راندمان سیستم های پمپاژ را اگر بخواهیم به صورت میانگین، بیان کنیم، کمتر از 40 درصد است. همچنین، تقریبا 10 درصد از سیستم های پمپاژ، کمتر از 10 درصد راندمان دارند.
عواملی که باعث می‌شوند راندمان سیستم های پمپاژ، پایین باشد، عبارتند از: پایین بودن راندمان سیستم لوله کشی، استفاده از روش های نادرست کنترل دبی پمپ، به کار بردن پمپ هایی که ظرفیت آنها از حد نیاز بالاتر است و نگهداری نادرست پمپ ها.

ــ کارخانه هایی که به ساخت پمپ مشغول هستند برای اینکه شرایط و عملکرد هر پمپ را مشخص کنند، منحنی های گوناگونی را با انجام دادن آزمایش های معینی، به همراه درخواست مشتری ارائه می‌دهند. نمودارهایی که به مشتریان، ارائه می‌شوند می‌توانند چه در هنگام خرید و چه در هنگام بهره برداری بسیار کاربردی باشد.
سیالی که جهت آزمون پمپ استفاده می‌شود بیشتر گازوئیل یا آب در دمای محیط می‌باشد و به این دلیل از آن‌ها استفاده می‌کنند که ارزان و قابل دسترس هستند. در صورتی که سیال پمپ شونده لزجت بالاتر از آب دارد و لازم است که با به کار بردن ضرایب تصحیح، تغییراتی بر روی منحنی عملکردی که با آب به دست آمده انجام گیرد.

توان مصرفی

برای اینکه توان مصرفی را محاسبه کنیم، میتوانیم از فرمول زیر، استفاده نماییم:

P= ρ . g . h . q / η

در توضیح این فرمول، باید بگوییم که ρ چگالی آب، g شتاب ثقل، h ارتفاع نظیر فشار آب، q دبی آب و η راندمان پمپ است.توان مصرفی درهنگام خرید ونگهداری پمپ ها موثر است.


با ما همراه باشید 

جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید.
همچنین میتوانید به اینستاگرام ما سری بزنید تا از آخرین محصولات و اخبار ما با خبر شوید


اگر میخواهید بیشتر در مورد پمپ کف کش بدونید حتما مقالات زیر رو مطالعه کنید

ارتباط با ما

شماره تلفن : 05191012916 ايميل : asrarpumpco@gmail.com آدرس : سبزوار-کيلومتر2 جاده اسفراين