انواع پمپ از لحاظ کاربرد

انواع پمپ از لحاظ کاربرد

انواع پمپ از لحاظ کاربرد

انواع پمپ ها از لحاظ کاربرد که دارند به صنعتی و خانگی تقسیم می شوند گروه پمپ اسرار سال ها تجربه را با صنعت درامیختد تا تولیدی بهینه داشته باشند.

پمپ‌ها را می‌توان بر اساس انواع پمپ از لحاظ کاربرد که دارند، در موقعیت‌های مختلف به کار می روند در ادامه به تقسیم‌بندی انواع پمپ، از لحاظ کاربردی که دارند، پرداخته شده است.

پمپ‌های بهداشتی (Sanitary Pumps)

به پمپ‌های بهداشتی، پمپ‌های سنیتاری نیز گفته می‌شود. این پمپ‌ها در صنایع غذایی ،دارویی ،داروسازی و صنایع بیولوژیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پمپ‌های فاضلاب (Wastewater Pumps)

یکی از انواع پمپ از لحاظ کاربرد که داخل حوضچه‌های فاضلاب و در زیر آب نصب می‌شوند پمپ‌های فاضلاب است زیرا این نوع از پمپ‌ها یونیت بسته‌ای که شامل موتور و پمپ است را در برمی‌گیرند. این‌پمپ، دارای یک موتور خشک با درجه حفاظت محفظه IP68 می‌باشد.
ساختمانی که این نوع پمپ دارد، باعث می‌شود برای تعمیر و سرویس نیازی به داخل شدن در داخل حوضچه نباشد و بدون هیچ مشکلی بتوانیم آن را از حوضچه خارج کنیم.
پمپ‌های فاضلاب، هنگامی که بتوانند ذرات بزرگ ‌را پمپاژ کنند، پمپ لجن کش، و هنگامی که بتوانند ذراتی که کوچکتر هستند را پمپاژ کنند، پمپ کف کش شناخته می‌شوند.

پمپ‌های شناور (Immersible Pumps)

پمپ‌ شناور، به پمپی گفته می‌شود که قسمت محفظه ی آن بتواند داخل و زیر آب قرار بگیرد و موتور آن خارج از آب قرار گرفته و خشک بماند.
در بیشتر موارد، این پمپ‌ها بر روی مخازن و یا بالای آن‌ها نصب می‌شوند.

پمپ‌های نصب در سوراخ عمیق (Borehole Pumps)

پمپ‌های نصب در سوراخ عمیق، به دو دسته‌ی اصلی، تقسیم می‌شوند که ‌عبارتند از
ــ پمپ نصب در سوراخ عمیق شناور
ــ پمپ نصب در سوراخ عمیق چاهی
پمپ های نصب در سوراخ عمیق، در زمان‌های گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند و امروزه پمپ‌های شناور، به جای آن‌ها استفاده می‌شود.
برای پمپاژ مایعات داغ، توصیه می‌شود از پمپ‌های نصب در سوراخ عمیق استفاده کنیم زیرا موتور آن‌ها می‌تواند توسط هوا خنک شود در صورتی که امکان خنک شدن در آب داغ، برای پمپ‌های شناور وجود ندارد.
یکی از عیب‌هایی که این پمپ‌ها دارند، این است که دارای شفت بلند هستند و همین عامل باعث می‌شود هنگام نصب نمودن آن‌ها با مشکلاتی، رو‌به‌رو شویم.

پمپ‌های دوزینگ (Dosing Pumps)

پمپ‌های دوزینگ، از انواع پمپ‌های جابجایی مثبت هستند و در بیشتر موارد، از نوع دیافراگمی محسوب می‌شوند. این نوع از پمپ‌ها نشتی بسیار کمی دارند زیرا دارای دیافراگم هستند وآب بندی در آن‌ها دقیق صورت گرفته است.
 
با ما همراه باشید 
جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید.
همچنین میتوانید به اینستاگرام ما سری بزنید تا از آخرین محصولات و اخبار ما با خبر شوید.


اگر میخواهید بیشتر در مورد پمپ کف کش بدونید حتما مقالات زیر رو مطالعه کنید

ارتباط با ما

شماره تلفن : 05191012916 ايميل : asrarpumpco@gmail.com آدرس : سبزوار-کيلومتر2 جاده اسفراين