قیمت پمپ کف کش

قیمت پمپ کف کش

قیمت پمپ کف کش

قیمت پمپ کف کش بسته به نوع و جنس پروانه استیل ،چدن ،آلومینیوم و...تک فاز یا سه فاز بودن و میزان آبدهی خروجی و ولتاز مصرفی وچگونگی خنک کنندگی ربط دارد.

Document Document

 نحوه تعیین قیمت پمپ کف کش

از زمانی که کارخانه ها و صنایع , مدرنیته شدند دستگاهی جدید به نام  پمپ کف کش وارد بازار شد  و روز به روز افراد بیشتری به سمت استفاده از این دستگاه روی آوردند.ممکن است شما به تازگی تصمیم به خرید پمپ کف کش گرفته باشید و در ذهن شما سوالاتی در رابطه با اینکه چه نوعی از پمپ کف کش را خریداری کنید یا اینکه قیمت پمپ کف کش به چه عواملی بستگی دارد به وجود آمده باشد.  در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی جامع در رابطه با این دستگاه و قیمت پمپ کف کش در اختیار شما قرار دهیم.شما با خواندن این مقاله میتوانید پاسخ سولات زیر را در یابید
ــ چه عواملی بر قیمت پمپ کف کش تاثیر میگذارند؟.
ــ پمپ کف کش دارای چند نوع است؟
ــ بهتر است بدنه ی کف کش از چه جنسی باشد؟
ــ برای خرید پمپ کف کش با چه اططلاحات و مفاهیمی باید آشنا باشیم؟
ــ کدام کشورها در زمینه ی تولید پمپ کف کش فعالیت دارند؟
ــ باید و نبایدهای خرید و استفاده از پمپ کف کش چیست؟
ــ آیا خرید پمپ کف کش دست دوم به صرفه میباشد یا خیر؟
 

5 عامل مهم در تعیین قیمت پمپ کف کش

قیمت پمپ کف کش میتواند بر خرید شما تاثیراتی بگذارد. در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که در تعیین قیمت پمپ کف کش میتوانند تاثیرگذار باشند.

ارتفاع (هد):

یکی از اصلی ترین مواردی که در تعیین قیمت پمپ کف کش نقش دارد ارتفاع میباشد در ادامه ی مقاله بیشتر با ارتفاع آشنا خواهیم شد.

قدرت:

قدرت پمپ کف کش با کیلووات و یا اسب بخار بیان میشود و یکی از مواردی میباشد که میتواند بر قیمت پمپ کف کش تاثیر بگذارد.

میزان حداکثر آبدهی:

میزان حداکثر آبدهی یکی دیگر از مواردی میباشد که هر چه بیشتر باشد باعث افزایش قیمت پمپ کف کش نیز خواهد شد.

ولتاژ:

ولتاژ میتواند تک فاز یا سه فاز باشد و بر قیمت پمپ کف کش تاثیراتی بگذارد.

کشور سازنده:

مطمئنا اگر سازنده ی پمپ کف کش کشوری باشد که در زمینه ی تولید این نوع پمپ کف کش دارای تخصص باشد میتواند بر قیمت پمپ کف کش نیز تاثیراتی بگذارد

پمپ کف کش دارای چند نوع است؟ 

پمپ های کفکش را میتوان بر اساس معیارهایی به چند نوع تقسیم بندی کرد:

انواع پمپ کف کش از لحاظ عملکرد

1ــ پمپ مستغرق: مستغرق به معنی غرق شدن است و پمپ کف کش به این دلیل که در آب قرار میگیرد و یا به بیانی دیگر در آب غرق میشود به آن پمپ مستغرق گفته میشود.
2ــ پمپ شافت و غلاف: پمپ شافت و غلاف در زمان های قدیم مورد استفاده قرار میگرفته است و امروزه این نوع از پمپ منسوخ شده است. این پمپ ها به این صورت بودند که الکتروموتور که وظیفه ی چرخاندن پروانه های پمپ را داشت در بیرون از چاه قرار داشت. اینکه الکتروموتور خارج از چاه قرار میگیرفت نقاط قوت و ضعفی همراه خود داشت. برای مثال یکی از نقاط قوت این بود که اگر الکتروموتور خراب میشد و نیاز به تعمیر داشت میتوانستند به راحتی آن را تعمیر کنند اما یکی از نقاط ضعف این بود که قرار گرفتن الکتروموتور در خارج از چاه میتوانست خطراتی را هم به دنبال داشته باشد و موجب ضررهایی شود.

انواع پمپ از لحاظ خنک شدن

1ــ آب خنک: این نوع از پمپ همانطور که از نامش پیداست به وسیله ی آب خنک میشود.
2ــ روغن خنک: این نوع از پمپ به وسیله ی روغن خنک میشود.

انواع پمپ از لحاظ خازن

1ــ خازن داخل: در این نوع از پمپ کف کش , خازن داخل پمپ کف کش قرار گرفته است.
2ــ خازن خارج:  در این مدل از پمپ کف کش , خازن خارج از پمپ قرار گرفته است.

انواع پمپ از لحاظ نوع پروانه:

1ــ پروانه بسته
2ــ پروانه نیمه باز

انواع پمپ از لحاظ فاز:

1ــ پمپ کف کش تک فاز
2ــ پمپ کف کش سه فاز

بدنه ی پمپ کف کش از چه جنسی میتواند باشد؟

به نظر شما بدنه ی پمپ کف کش از چه جنسی باشد بهتر است؟ جنس پمپ کف کش میتواند بر قیمت پمپ کف کش تاثیر بگذارد. بدنه ی پمپ کف کش میتواند جنس های گوناگونی داشته باشد از جمله:
پمپ کف کش برنزی
پمپ کف کش پلاستیکی
پمپ کف کش چدن
پمپ کف کش آلومینیومی
پمپ کف کش استیل
پمپ کف کش اسکوبایی
پمپ کف کش تکنو پلیمر
همانطورکه گفتیم جنس بدنه میتواند بر قیمت پمپ کف کش تاثیر بگذارد برای مثال قیمت پمپ کف کش هایی که بدنه ی چدنی دارند از قیمت پمپ کف کش هایی که بدنه ی استیل دارد ارزان تر هستند و به علاوه بیشتر مورد مصرف قرار میگیرند.
در صورتی که منطقه ای هستید که دارای آب شور میباشد یا PH آب بالا است  توصیه میشود از پمپ کف کشی استفاده کنید که جنس بدنه ی آن پلاستیکی است , این کف کش ها با نام استیل آب شور نیز شناخته میشوند.
در صورتی که منطقه ی مدنظر شور نیست و PH پایینی دارد پیشنهاد میشود از پمپ کف کشی استفاده کنید که بدنه ی چدن یا آلومینیوم دارد.
در پمپ کف کش معمولا پروانه ها جنس برنجی دارند اما در صورتی که مشتری تمایل داشته باشد از جنس های استینلس , استیل و نوریل(باکالیت) نیز این پروانه ها میتوانند ساخته شوند و به این دلیل این جنس ها انتخاب شده اند که با بالارفتن دمای محیط یا پروانه دفرمه نشوند و برای ساخت شفت از جنس استینلس استیل استفاده میشود تا در برابر خورندگی مقاومت داشته باشد و آسیب نبیند.

برای خرید پمپ کف کش با چه اصطلاحات و مفاهیمی باید آشنا باشیم؟

هنگامی که برای خرید پمپ کف کش به بازار میروید ممکن است اصطلاحات و مفاهیم جدیدی به گوش شما بخورد. در ادامه به مهم ترین اصطلاحاتی که لازم است در خرید پمپ کف کش بدانید اشاره شده است.

ارتفاع:

به ارتفاع هد نیز گفته میشود و همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین مواردی است که میتواند بر قیمت پمپ کف کش نیز تاثیر بگذارد. منظور ما از ارتفاع یا هد , ارتفاعی میباشد که پمپ قادر است تا آن ارتفاع سیال را پمپاژ کند و با متر آن را بیان میکنیم.

حداکثر آبدهی:

منظور از حداکثر آبدهی , مقدار یا دبی است که پمپ قادر است آن را تامین کند و آن را به صورت متر مکعب در ساعت بیان میکنیم.

قدرت:

همانطور که گفتیم قدرت هم میتواند بر تعیین قیمت پمپ کف کش تاثیر بگذارد و واژه ای میباشد که در زمان خرید پمپ کف کش بسیار آن را میشنوید. منظور از قدرت , توان مصرفی میباشد که پمپ داراست و میزان قدرت با کیلو وات یا اسب بخار بیان میشود.

ولتاژ:

در صورتی که مدل پمپ کف کش , تک فاز باشد 320/330 ولت است و در صورتی که مدل پمپ کف کش سه فاز باشد 380 ولت یا بیشتر است.

کدام کشورها در زمینه ی تولید پمپ کف کش فعالیت دارند؟

در حال حاضر سه کشور به تولید پمپ کف کش مشغول هستند این کشورها عبارتند از:
ایران
چین
ایتالیا

باید و نبایدهای خرید و استفاده از پمپ کف کش چیست؟

در خرید و استفاده از پمپ کف کش باید نکاتی مدنظرتان باشد و به آنها توجه کنید. ادامه ی مطلب به شما کمک میکند تا انتخاب بهتری در زمینه ی پمپ کف کش داشته باشید و بتوانید بهترین استفاده را از پمپ کف کش داشته باشید.
یکی از نکات مهمی که باید در انتخاب پمپ کف کش مدنظر قرار دهید ارتفاع پمپ کف کش میباشد و بسیار مهم است که پمپ انتخاب شده ارتفاعی بیشتر از ارتفاع مورد نظر شما داشته باشد. به عنوان مثال اگر پمپ کف کشی با ارتفاع 21 متر میتواند نیاز شما را رفع کند بهتر است پمپ کف کشی خریداری کنید که ارتفاع آن از 25 متر بیشتر باشد در این صورت میتوانید خرید موفقی داشته باشید. بسیاری از افراد در خرید پمپ کف کش به این نکته توجه نمیکنند و در آینده با مشکلاتی روبه رو میشوند.
یکی از موارد دیگری که در خرید پمپ کف کش باید مدنظر قرار دهید توجه به سایز یا قطری که لوله ی خروجی دارد میباشد به این دلیل که اگر پمپ خریداری شده توسط شما سایز و لوله ی بیشتری داشته باشد میتوانید شاهد آبدهی بیشتری باشید.  برای بیان کردن این میزان معمولا از عبارت اینچ استفاده میشود و از سایز 1/2 اینچ به بالا خواهیم داشت. و آن چیزی که مهم است این نکته میباشد که در صورتی که قصد دارید تغییراتی در قطر لوله به وجود آورید و یا اینکه سایز لوله را بیشتر یا کمتر کنید توصیه میشود که تقریبا 1.5 متر لوله با سایز اصلی که دارد داشته باشید و سپس از آن فاصله به بعد تغییراتی در سایز یا قطر لوله به وجود آورید دلیل این توصیه این میباشد که اگر لوله در سایز غیر اصلی باشد و آن را به پمپ کف کش متصل کنید به پمپ فشار وارد میشود و آسیب میبیند.
نکته ای دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این میباشد که باید از خشک کار کردن پمپ کف کش جلوگیری شود به این معنی که چون پمپ کف کش در سیال قرار میگیرد در صورتی که آب تمام شود یا اینکه کم باشد این امکان وجود دارد که پمپ کف کش بسوزد. پیشنهاد میکنیم برای جلوگیری از سوختن پمپ کف کش , ابزاری را مورد استفاده قرار دهید که بتواند تشخیص دهد میزان سطح آب تا چه اندازه است و در صورتی که میزان آب پمپ کف کش از یک مقدار مشخص کمتر شد این ابزار بتواند پمپ کف کش را خاموش کند تا آسیبی به پمپ کف کش وارد نشود.
شناور یا فلوتر میتواند این کار را برای شما انجام دهد و نحوه ی کار فلوتر یا شناور به این صورت است که بر روی کف کش تعبیه میشود و هنگامی که میزان آب از مقدار مشخصی کمتر شود مانع از ادامه ی پمپ میشود و آن را خاموش میکند. البته بهتر است این را هم بدانید که برخی از پمپ های کف کش خودشان دارای فلوتر هستند و در این صورت شما نیازی به خریداری این ابزار ندارید.
معمولا الکتروموتورهای پمپ از برق متناوت یا برق AC استفاده میکنند و شما میتوانید با مدنظر قرار دادن توان مصرفی و مورد نیاز پمپ، برق تک فاز یا سه فاز را مورد استفاده قرار دهید.
اگر قصد دارید پمپ کف کش را در داخل چاه نصب کنید پیشنهاد میشود سبدی پلاستیکی در زیر پمپ کف کش قرار دهید این کار باعث میشود که از ورود ذرات ته نشین شده در کف چاه به پمپ کف کش جلوگیری شود.
اگر قصد دارید پمپ کف کش را در داخل چاه نصب کنید پیشنهاد میشود سبدی پلاستیکی در زیر پمپ کف کش قرار دهید این کار باعث میشود که از ورود ذرات ته نشین شده در کف چاه به پمپ کف کش جلوگیری شود.
ممکن است در منطقه ای که هستید آب های اسیدی وجود داشته باشند پیشنهاد میشود پمپ کف کش را در آب های اسیدی قرار ندهید چون این آب ها قابلیت خورندگی دارند و به پمپ آسیب میرسانند.

آیا خرید پمپ کف کش دست دوم به صرفه میباشد یا خیر؟

بعضی افراد ممکن است این سوال برایشان پیش آید که پمپ کف کش دست دوم یا کارکرده بخریم یا نه؟ باید در پاسخ به این سوال بگوییم که در پمپ کف کش کارکرده , قسمت های مختلف پمپ دچار استهلاک شده اند و ممکن است شما را با مشکل روبه رو کنند و به این دلیل که مدت زیادی کارکرد داشته اند در مقایسه با پمپ کف کش نو , قابلیت های کمتری دارند.
اگر بخواهیم معایب پمپ کف کش دست دوم را بگوییم عبارتند از:
استهلاک بخش های داخلی موتور
تنظیم نادرست در جریان پمپاژ
نقش در فلنج ها و بخش های آب بندی شده
عدم خدمات گارانتی برای تعمیر کردن پمپ کف کش کارکرده
با توجه به معایبی که گفته شد توصیه میشود در صورتی که باز هم میخواهید پمپ کف کش دست دوم خریداری کنید زمان بیشتری صرف کنید تا از سالم بودن پمپ کف کش مطمئن شوید.
 

سخن آخر

متخصصانی که در شرکت پمپ اسرار مشغول به کار هستند میتوانند در خرید و استفاده از پمپ کف کش به شما مشاوره دهند و به شما کمک کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.
جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید .
همچنین میتوانید به اینستاگرام ما سری بزنید تا از آخرین محصولات و اخبار ما با خبر شوید
 
Document
Docume
Document
 


اگر میخواهید بیشتر در مورد پمپ کف کش بدونید حتما مقالات زیر رو مطالعه کنید

ارتباط با ما

شماره تلفن : 05191012916 ايميل : asrarpumpco@gmail.com آدرس : سبزوار-کيلومتر2 جاده اسفراين