پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش از گروه الکتروپمپ های مستغرق سانتریفیوژ است که عموما درآبهای آلوده به منظور پمپاژذرات معلق درتخلیه استخرها و پساب های فاضلاب و ... به کار می رود.

کاربردهای پمپ لجن کش

پمپ لجن کش در موارد مختلفی همچون نیروگاه ها صنایع کشاورزی ، انتقال فاضلاب خام ، پساب های صنعتی موجود در آب ، صنایع ساختمانی، هتل ها و رستوران ها ، صنایع چرم سازی، استخرهای پرورش ماهی و میگو ، کشتارگاه ها و …. استفاده می گردد.
لجن کش ها از گروه الکتروپمپ های مستغرق سانتریفیوژ است که عموما در آبهای آلوده به منظور پمپاژ ذرات معلق ، لجن ها و به طور کلی سیالات موجود در آب و همچنین تخلیه استخرها و پساب های فاضلاب و … به کار می رود.
لجن کش های در آب به دو دسته کلی تقسیم می شوند:
لجن کش های شناور ( مستغرق )

 

قیمت پمپ کف کش 
قیمت پمپ کف کش 

لجن کش های عمودی یا همان ورتیکال

قیمت پمپ کف کش 

تفاوت های پمپ های مستغرق با ورتیکال

لجن کش های شناور ضد آب دارای گواهینامه IP68 است .همانطور که از اسم آن مشخص است به صورت کامل در آب مستغرق است و سیال موجود در اطراف الکتروموتور موجب پایین امدن دمای پمپ می شود و این امر به افزایش طول عمر آن کمک به سزایی می کند.
این پمپ ها شامل دو نوع ساده و فلوتردار ( قطع کن برقی به هنگام پایین امدن سطح سیال از پمپ) می باشد . اما در لجن کش های ورتیکال  الکتروموتوردر ارتفاع مورد نظر و بیرون از سیال قرار دارد ولی پمپ در داخل سیال است.

ویژگی های پمپ موتور از لحاظ الکتریکی و جنس بدنه

پمپ های لجن کش به دو صورت تک فاز و سه فاز از نظر موتور و همچنین تک کاناله و چند کاناله بسته نوع پروانه  در بازار موجود می باشد.پمپ تکفاز دارای دو نوع است ، خازن داخلی و خازن خارجی از نظر جنس بدنه و پروانه این پمپ ها متنوع بوده و جنس استیل، چدن ، برنز و برنج آن وجود دارد .توان پمپ های لجن کش نیز متفاوت می باشد . پمپ های  لجن کش چهار پل دارای موتور 1450 دور در دقیقه است که این پمپ به صورت دائم توان کار دارد و در سمت دیگر پمپ های دو پل با موتور 2900 دور در دقیقه توانایی 6 ساعت کارکرد را داراست.
بدهی است برای مصارف متفاوت از پمپ هایی با جنس متناسب استفاده می شود به عنوان مثال:
برای جابجایی آب شور از لجن کش با جنس بدنه و پروانه برنجی استفاده می شودجهت جابجایی سیالات شیمیایی و قابل اشتعال و انفجار و مشتقات نفتی از لجن کش بادی و برقی ضد انفجار EX  با بدنه چدن و سه فاز استفاده می شود .

با ما همراه باشید

جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید .
همچنین میتوانید به اینستاگرام ما سری بزنید تا از آخرین محصولات و اخبار ما با خبر شوید.


اگر میخواهید بیشتر در مورد پمپ کف کش بدونید حتما مقالات زیر رو مطالعه کنید

ارتباط با ما

شماره تلفن : 05191012916 ايميل : asrarpumpco@gmail.com آدرس : سبزوار-کيلومتر2 جاده اسفراين