پمپ های لجن کش

محصولات ویژه

پمپ های لجن کش

پمپ های لجن کش

پمپ آب لجن کش از گروه الکتروپمپ های مستغرق سانتریفیوژ است و عموما در آبهای آلوده به منظور پمپاژ ذرات معلق ، لجن ها و به طور کلی سیالات موجود در آب و همچنین تخلیه استخرها و پساب های فاضلاب و ... به کار می رود.

کاربردهای پمپ لجن کش :

از پمپ های لجن کش در موارد مختلفی همچون نیروگاه ها صنایع کشاورزی ، انتقال فاضلاب خام ، پساب های صنعتی موجود در آب ، صنایع ساختمانی ، هتل ها و رستوران ها ، صنایع چرم سازی ، استخرهای پرورش ماهی و میگو ، کشتارگاه ها و ... نام برد.

پمپ های لجن کش در آب به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

1-لجن کش های مستغرق یا همان شناور 

قیمت پمپ کف کش 
قیمت پمپ کف کش 

2-لجن کش های عمودی یا همان ورتیکال

قیمت پمپ کف کش 
لجن کش های شناور ضد آب بوده دارای گواهینامه IP68 می باشد وهمانطور که از اسم آن مشخص است به صورت کامل در آب مستغرق است و سیال موجود دراطراف الکتروموتور موجب پایین امدن دمای پمپ می شود و این امر به افزایش طول عمر آن کمک به سزایی می کند همچنین این پمپ شامل دو نوع ساده و فلوتردار (قطع کن برقی به هنگام پایین امدن سطح سیال از پمپ ) می باشد .اما در لجن کش های ورتیکال  الکتروموتوردر ارتفاع مورد نظر و بیرون از سیال قرار دارد ولی پمپ در داخل سیال است .
این پمپ ها برای خرید به دو صورت تک فاز و سه فاز از نظر موتور و همچنین تک کاناله و چند کاناله بسته نوع پروانه  در بازار موجود می باشد. پمپ تکفاز دارای دو نوع است ، خازن داخلی و خازن خارجی.
از نظر جنس بدنه هم این پمپ ها متنوع بوده و جنس استیل، چدن و برنز آن وجود دارد  و جنس پروانه ها نیز از استیل، چدن و برنج می باشد.
توان پمپ های لجن کش نیز متفاوت می باشد . پمپ های  لجن کش چهار پل دارای دور موتور 1450 دور در دقیقه است که این پمپ به صورت دائم توان کار دارد و در سمت دیگر پمپ های دو پل با دور موتور 2900 دور در دقیقه توانایی 6 ساعت کارکرد را داراست.
بدهی است برای مصارف متفاوت از پمپ هایی با جنس متناسب استفاده می شود به عنوان مثال:
1-برای جابجایی آب شور از لجن کش با جنس بدنه و پروانه برنجی استفاده می شود
2-جهت جابجایی سیالات شیمیایی و قابل اشتعال و انفجار و مشتقات نفتی از لجن کش بادی و برقی ضد انفجار EX  با بدنه چدن و سه فاز استفاده می شود
 
جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید .