راهنمای انتخاب پمپ کف کش

محصولات ویژه

راهنمای انتخاب پمپ کف کش

راهنمای انتخاب پمپ کف کش

راهنمای انتخاب پمپ کف کش

پمپ کفش کش چیست

پمپ کف کش یا همان EPS از دسته پمپ های شناور است و تقریباً از لحاظ ساخت و شکل همانند پمپ‌های توربین عمودی است. این پمپ هم بصورت تک فاز هم سه فاز وجود دارد و بصورت عمودی درون سیال قرار می گیرد که کاربرد آن انتقال سیالات تمیز همانند آب است مثلا برای تخلیه آب از چاه یا حوضچه و استخر بدین صورت که این پمپ برای تخلیه پساب داخل چاه قرار گرفته و پساب را به بالا هدایت می کند.

کفش کش ها به طور کلی شامل دو گروه می باشند

1- پمپ های شناور 

2- پمپ های شافت و غلاف 

پمپ های شافت و غلاف بنا به مزیت های نسبی در گذشته مورد استقبال بیشتری بودند . این نوع از پمپ به دلیل قرار گرفتن موتور در خارج از چاه و چرخیدن پروانه اولا نیاز به گواهی IP68   (ضد آب بودن) ندارد و همچنین برای تعمیر موتور کار بسیار ساده تر از پمپ های شناور بوده است . در کنار مزیت ها معایبی همچون به سرقت رفتن پمپ به دلیل نمایان بودن آن در محلی که آنچنان امنیتی ندارد وجود دارد .

برای خرید یک پمپ کفش کش مناسب با نیازتان باید به مواردی همچون مقدار دبی و میزان فشار دقت نمود.

به طور کلی باید در خرید پمپ کف کش به نوع ، ماهیت و مشخصاتسیال مورد نظر نظیر : آب آشامیدنی ،آب کشاورزی ، پساب های صنعتی ، فاضلاب شهری یا صنعتی ، دمای کاری و محدود درجه حرارت ، میزان مواد جامد درون سیال ، ظرفیت آبدهی و ... توجه شود .

پمپ های تک مرحله ای : از این نوع پمپ برای مصارف خانگی یا آبیاری های کوچک ، چاه های کم عمق ، فواره ها و استخرها ، باغ های و به صورت کلی برای نیازهای خانگی و صنعتی کوچک استفاده می شود. 

پمپ های چند مرحله ای : این نوع پمپ بر خلاف تک مرحله ای موارد استفاده صنعتی و چاه های بسیار عمیق را شامل می شود . 

از پمپ های کف کش و لجن کش برای انتقال سیالات همراه با ناخالصی استفاده می شود که از موارد استفاده آن میتوان به پمپاژ آب صاف ، تخلیه پساب های فاضلابی  ، تخلیه آب چاه و مخازن، فواره های حوض ، آبیاری باغ ها و گلخانه و ... اشاره نمود.

جنس مواد به کار رفته در پمپ های کف کش بر اساس نوع کارایی پمپ و سیالی ک پمپ در آن قرار دارد از مواد مختلفی همچون استنلس استیل ، پلیمر ، چدن  و ... ساخته می شود .

پمپ کف کش در در بازار بصورت تک فاز و سه فاز در دونوع ساده و فلوتردار (قطع کن برقی) و هم چنین آب از بغل و آب از رو وجود دارد .

این نوع پمپ های بر اساس کارایی و محل مورد استفاده انواعمختلفی دارند؛ مثلا در مناطقی با آب شور یا PH بالا از پمپ هایی
با جنس استیل یا نوریل استفاده می شود یا بعنوان مثال دیگر در مناطقی که آب مورد نظر شور نباشد و یا PH  آب کم باشد از کف کشی با جنس چدن یا آلومینیوم
استفاده می شود.

پمپ کفش کش در مصارف خانگی :

در مصارف خانگی نیز از پمپ های کف کش نیز که شامل سه دسته هستند استفاده می شود :

1- پمپ با مخازن انبساط
2- پمپ با کلید اتوماتیک
3- بوستر پمپ

در خرید پمپ کف کش در مصارف خانگی به موارد زیر میتوان دقت کرد:

1- تعداد شیرآلات
2- متراژ لوله های آب و سایز لوله ها
3- میزان مصرف
4- تعداد طبقات
5- محل قرارگیری پمپ

جهت اطلاع از ويژگى های انواع مختلف پمپ کف کش و پمپ لجن کش تولیدی در مجمتع تولیدی پمپ اسرار و قیمت پمپ کف کش و لجن کش روی این لینک کلیک کنید .